fbpx
sürgülü sineklik

Sürgülü Sineklik Nasıl Takılır?

Sürgülü sineklik nasıl takılır? Sorusunun yanıtı, sürgülü sinekliğin tek açılır mı yoksa duble yani çift açılır mı olduğuna bağlı. Ancak montaj aşamaları arasında genellikle pek de farklılık olmadığı söylenebilir.

Sürgülü Sineklik Nedir?

Pencerelerde, balkonlarda ve kapılarda rahatça kullanılabilen sürgülü sineklik modelleri, bahar ve yaz mevsimlerinde konforlu kullanım imkânı sunuyor. Ekonomik oluşu ve işlevselliğiyle öne çıkan bu ürünler kullanım alanlarına göre farklı modellere ayrılıyor. Öte yandan; açma-kapama mekanizması, ara bağlantı elemanları, renkleri, malzemesi ve tül tipi de sürgülü sineklik modellerini birbirinden ayırıyor.

Örneğin tül tipine göre sürgülü sineklik çeşitleri; fiber tüllü, polyester, geniş aralıklı, sık tel örmeli olarak sıralanıyor. Bu sineklik modellerinin ekipmanları arasında; kulp, menteşe, vida, conta yer alıyor. Bunlar genellikle; alüminyum, çelik, sert plastik, paslanmaz çelik ve metalden üretiliyor.

Tırnaklı, menteşeli ve contalı mekanizması sayesinde kolayca açılıp-kapanabilen bu modeller, yaşam alanlarınızda rahatlığınızı üst seviyeye taşıyor. Estetiği konforla birleştiren bu ürünler uzun vadeli kullanım olanağıyla avantaj meydana getiriyor. Kaliteli malzemelerden üretilen bu modellerde kırılma, bükülme, ezilme ve gevşeme gibi sorunlar yaşanmıyor. Suya dayanıklı sürgülü sineklik modelleri iklimsel faktörlere dirençli olduğundan her mevsim kullanıma elverişli.

Sürgülü Sineklik Montajı Nasıl Yapılır?

Bu ürünler genelde sabit çerçeveli sürgü mekaniğiyle veya pliseleme teknolojisiyle kullanılıyor. Plise sinekliklerin tülleri katlanabilir yapıda tasarlandığı için yer kaplama problemi olmuyor. Dikey sürgülü sineklik modelleri çoğu zaman eni dar pencerelerde tercih ediliyor. Yukarı ve aşağı yönlü açılan bu sineklikler, pratik mekanizmasıyla kolay kullanım olanağı sunuyor. Yüksek pencerelerde ise yatay pileli sürgülü sinekliklerin kullanılması daha uygun oluyor. Bunlar sağdan sola veya soldan sağa açılıp kapatılabiliyor.

Sürgülü sineklik montaj işlemi sırasında genellikle kanatların kenarlarına mıknatısı fitiller yerleştiriliyor. Kanatlar, bu fitiller vasıtasıyla birbirine yapıştırılıyor ve kaçak oluşması önleniyor. Pencerelere ya da kapılara dış tarafından takılan sürgülü sineklik çeşitleri, altına yerleştirilen ray üzerinde rahatça hareket edebiliyor. Sürgülü kapı sineklik montajı için önce bağlantıyı hazırlamak gerekiyor. Bunun ilk aşaması köşeleri çerçeveye sabitlemek. Ardından kafes takılıyor. Çerçevenin hareket edeceği kızaklar, kapının genişliği boyunca sinekliğin takılacağı alana monte ediliyor.

İçerisine astar takılıp kızakların arasında bulunan yaprakların içerisine yerleştiriliyor. Bunlar her iki yanından bastırılıyor. Sürgülü sineklik modelleri içinden seçim yapmak veya bu ürünlerin montajı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa Full Sineklik bir tık kadar yakınınızda!

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.