fbpx
stor sineklik nasıl temizlenir

Stor Sineklik Nasıl Temizlenir?

Stor sineklik modelleri ev, iş yeri, endüstriyel alanlarda oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı nedeniyle oldukça sık tercih edilen bu sineklikler dışarıdan böcek, sinek, haşere, kir gibi olumsuzlukların içeri girmesini engellemektedir. Stor sineklik temizliği her ne kadar zor olarak algılansa da oldukça kolaydır. Söküp temizlenebileceği gibi sökmeden de oldukça kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Stor sinekliği temizlemek için deterjanlı bir su hazırlamanız gerekmektedir. Suyun litresine göre yarım ya da bir ölçek deterjan koyulması önerilmektedir. Hazırladığınız suyu püskürtme şişelerine alarak yukarıdan aşağıya doğru püskürtmeniz gerekmektedir. Püskürttüğünüz su ve deterjanın kirleri ve kalıntıları çıkartabilmesi için bir süre beklemeniz önerilir. Bu işlemin ardından yukarıdan aşağıya doğru temiz su dökülmelidir. Temizlik için yapılan suyun ve temizleme sularının yukarıdan aşağıya doğru dökülmesi gerekmektedir. Bunun nedeni kirlerin temizlenmesinin oldukça kolay bir hale gelmesidir. Bu işlemlerin ardından sineklik büyük bir ölçüde temizlenecektir. Eğer yıkama işleminin ardından kirlerin kaldığını düşünürseniz ya da gözle görülür bir kirlilik var ise temiz bir bez ya da sünger ile sinekliklerinizi bastırmadan silebilirsiniz. Stor sineklikler yukarı aşağı yönlere toplanabildikleri için işlemin tamamen açık bir halde yapılması gerekmektedir.

Stor sineklik temizlenmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus suyu az ve sinekliğin olduğu bölgelere dökmektir. Sinekliğin çevresine dökülen deterjanlı su hem sineklik mekanizmasına hem de pencerelere zarar verebilmektedir.

Doğal Temizlik Yöntemleri

Temizlik konusunda bir başka öneri ise doğal bir temizlik yöntemi olan karbonattır. İlk olarak marketlerde bulabileceğiniz karbonatı toz halinde tüm sinekliğin üzerine dökmeniz gerekmektedir. Ardından sıcak, soğuk ya da ılık suyu sinekliğin üzerine dökmeniz gerekmektedir. Stor sineklikleri temizledikten sonra dilerseniz yumuşak bir bez yardımıyla kalan kirleri temizleyebilir ya da kurulama işlemini yapabilirsiniz. Temizlik esnasında mekanizmalara ve pencerelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kullanılan kimyasalların zarar vermesi durumunda uzun ömürlü bir kullanım imkânı sağlayamayacaklardır. Temizlik işlemlerini doğal ürünler kullanarak oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Doğal temizlik ürünleri hem uzun ömürlü bir kullanım hem de oldukça kolay temizlik imkânı sağlayacaktır. Siz de ev, iş yeri ya da farklı mekanlara stor sineklik taktırarak oldukça elverişli alanlar yaratabilirsiniz. Farklı sineklik modellerini incelemek ve bilgi almak için fullsineklik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.