fbpx
Sineklik Nasıl Yapılır

Sineklik Nasıl Yapılır?

Pencerelerin ve kapıların açık olduğu anlarda mekanların içerisine uçan hayvanların, böceklerin veya pisliklerin girmesini engelleyen sineklikler, bu tür uçan hayvanları uzak tutmak için kullanılan ilaçlardan çok daha uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Bu tür hayvanlardan veya pisliklerden korunmak için en iyi yöntem sinekliklerdir. Sinekliklerin sağlam olması, görevini en iyi şekilde yerine getirmesine olanak sağlar. Sağlam sineklikleri dört mevsimde aktif olarak kullanabilirsiniz.

Sineklik yapımında en önemli olan bilgi alınan ölçülerdir. Alınan ölçülerin doğru olması yapılan sinekliğin kusursuz çalışmasını sağlayacaktır. Müşteriler tarafından bize verilen veya bizim aldığımız ölçüleri kendimize ait olan proje programına girerek yapmamız gereken her şeyi belgeliyor ve ona göre aluminyum kasa için profil kesimine başlıyoruz. Profil kesimi devam ederken ölçülere göre belirlediğimiz sineklik tülünü kesiyor ve onu da hazır ediyoruz. Kestiğimiz sineklik tülü diğer kesilen profillere geçiriyor ve profillerin dört köşesini birleştirerek sinekliği hazır hale getiriyoruz. Tüm bunlar yapılırken sinekliğin belirli bölgelerine yaptığımız ama üstünü kapadığımız için müşterilerimizin asla görmeyeceği bir sürü detaylı ince iş yapıyoruz. Sineklikler tamamen hazır olduktan sonra son kontrolleri yapıyor ve müşteriye ulaştırmak üzere yola çıkıyoruz.

Plise/Pileli (Akordeon) Sineklikler, Stor Sineklikler, Menteşeli Sineklikler, Panjur Sineklikler, Kedi Sineklikleri, Sürme Sineklikler, Sabit/Hazır Sineklikler, Zip Perde Sistemleri gibi birçok çeşitte sineklik çeşidimiz bulunuyor ve hepsini üretirken en ince detayına kadar kontrol ediyor, müşteri memnuniyetini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.

Sineklik Malzemeleri Nelerdir?

Sineklik yapımında kullanılan malzemeler, verilen ölçülere göre kestiğimiz alüminyum profillerden, sineklik tülünden, sineklik menteşelerinden, kenarlardan birleştirmek için kullanılan köşe takozlarından ve daha birçok küçük aparatlardan oluşmaktadır. 23 mm alüminyum kasaları pencerenize uygun olan renkten seçebilirsiniz. Kullandığımız sineklik tülü ise özel fiberglas kaliteli sineklik tülünden elde edilmektedir.

Kedi sinekliğinde ise tül olarak kedilerin veya diğer hayvanların yırtamayacağı özel alüminyum teller ve kediler için güvenlikli kilit sistemi (kedi kilidi) kullanılmaktadır. Görüldüğü gibi her sineklik çeşidinin kendine göre özel malzemeleri vardır. Seçeneceğiniz sineklik türüne ve pencerelerinizin ölçülerine göre malzemelerimiz hazırlanacak ve bu doğrultuda üretilmeye başlanacaktır. Süreci atölyemize gelerek tüm şeffaflığıyla görebilir ya da sosyal medya hesaplarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.