fbpx
Plise Sineklik Nasıl Temizlenir?

Plise Sineklik Nasıl Temizlenir?

Plise sineklikler katlanabilir özellikte olup diğer sineklik sistemlerine göre rahat kullanımı ve estetik görüntüsüyle insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Dışarıya doğru açılmadığı için yer kaplamaması, aşağı-yukarı yönlü veya sağ-sol yönlü açılıp kapanabilmesi (tercihe göre), kir tutmaması ve kolayca temizlenmesi, kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutulup ömrünün uzatılması gibi birçok özelliği neden daha çok tercih edildiğini açıklamaktadır. Özel olarak tasarlanan tüller, çok şiddetli olmayan kava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Kullanım ömrünü daha da uzatmak için pencere veya kapılarınızı açık tutmadığınız zamanlarda plise sineklikleri kapalı tutabilirsiniz. Dikey plise sineklik, Yatay plise sineklik veya Duble plise sineklik olarak tercih edilebilir. Eni 1 metreden geniş olan plise sineklikler duble olarak üretilir. Bu şekilde duble olarak üretilmesi kullanım açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Tüm PVC doğrama, alüminyum veya ahşap pencerelerde kullanıma uygundur. Plise sineklik malzemeleri, 23 mm boyutundaki alüminyum kasası ve özel olarak üretilen fiberglas sineklik tülünden oluşmaktadır. Alüminyum kasalar birçok renk seçeneği ile beraber alıcıya sunulur. Plise sineklik fiyatları diğer sineklik modellerimize göre biraz daha uygundur.

Plise sineklik sistemlerinin temizliği oldukça basittir. Plise sineklikleri yumuşak nemli bir bez veya sünger ile silebilirsiniz. Silme işlemi sırasında kesinlikle sineklik tülüne fazla bastırmamalısınız. Ayrıca, temizlik sırasında asitli ya da ağır kimyasal barındıran deterjanlar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Asitli ya da ağır kimyasalların yerine arap sabunu ya da bulaşık deterjanı gibi daha hafif ve durulanabilen malzemeler seçebilirsiniz. Evinizde pencere veya kapılarda bulunan pileli sinekliği daha derin bir şekilde temizlemek istiyor fakat herhangi bir kimyasal madde kullanmak istemiyorsanız, doğal bir madde olan karbonat ile de sinekliğinizi oldukça derin bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu da aynı şekilde basit ve hızlı bir yöntemdir.

Plise Sineklik Sistemleri İçin Derin Temizlik Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak karbonatı yukarıdan aşağı yönlü hareketlerle plise sineklik bölgesine taşırmadan sürmelisiniz.
  2. Karbonatı biraz bekleterek, sürdüğünüz sineklik bölgesine yukarıdan aşağı bir şekilde sıcak veya soğuk suyu dökerek karbonatı sinekliğinizden oldukça pratik ve hijyenik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

*Karbonat ile temizlikte sineklik bölgesi dışına taşırmamaya dikkat ederseniz daha sağlıklı olacaktır. Temizlerken eldiven kullanınız.

Pileli sineklik temizliği hakkında daha fazla detaylı bilgi için web sayfamızda bulunan iletişim bilgilerinden destek ekibimizi arayabilir, sosyal medya hesaplarımızdan (@fullsineklik) mesaj yoluyla ulaşabilir veya görüntülü olarak gerçekleştirdiğimiz destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Plise Sineklik Nasıl Temizlenir?

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.