fbpx
Pencereye Sineklik Nasıl Yapıştırılır

Pencereye Sineklik Nasıl Yapıştırılır?

Sineklik montajının doğru yapılması sinekliği kullanabilmek adına çok önemlidir. Doğru bir şekilde tamamlanan montaj ile sinekliklerinizi sağlıklı bir şekilde aylarca dört mevsim boyunca kullanabilirsiniz. Montaj şekilleri sinekliklerin seçilen çeşidine ve ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Sabit Sineklikler en kolay monte edilen sinekliklerdir. Montajı yapıştılırarak yapılır. Diğer sineklik çeşitlerinin montajı ise vidalanarak tamamlanır. Biz Fullsineklik olarak müşterilerimize montaj hizmeti sunmaktayız ancak Demonte olarak da satışımız bulunmaktadır.

Hazır/Sabit sineklikler pencerenin iç kısmına yapıştırılarak kullanılır. Diğer sineklik çeşitleri arasında en kolay ve montajı kısa süren sineklik çeşidi Hazır Sinekliklerdir. Diğer Plise/Pileli (Akordeon) Sineklikler, Stor Sineklikler, Menteşeli Sineklik, Panjur Sineklikler, Kedi Sineklikleri ve Sürme Sineklikler ise pencerenin dış cephedeki kısmına vidalanarak monte edilir. Bu sineklik çeşitleri monte ediliş biçimi bakımından Hazır Sinekliğe göre biraz daha uzun ömürlüdür. Bunlara ek olarak kapı sinekliklerine daha uzun ömürlü olması için göndereceğimiz 3M bantın tam orta kısma uygulanması gerekir. Monte etmeden önce bantlar orta kısma yapıştırılır ve en son pencereye vidalama işlemiyle montaj son bulur.

Pencereye Sineklik Nasıl Takılır?

Hazır bir şekilde atölyemizden aldığınız sineklikleri eğer kendiniz monte edecekseniz pencerenin dış cepheye bakan kısmına pencereyi ortalayarak, dört köşeden bir şarjlı maktap yardımıyla vidalamanız montajı tamamlayacaktır. Ancak yüksek katlarda oturuyorsanız son derece dikkatli olmanızı ve böyle durumlarda bizden montaj desteği almanızı öneriyoruz.

Demonte siparişlerde ise, siparişini verdiğiniz sineklikler elinize ulaşınca kargo kolisinden parçaları çıkarın ve eksik bir şey olup olmadığını yolladığımız kılavuza göre kontrol edin. Eksik bir parça yoksa montaja başlayabilirsiniz. Size yolladığımız vidalarla dört köşesindeki plastik takozları alüminyum kasalara takarak sinekliği birleştirebilirsiniz. Bu parçaları köşelere yerleştirirken sineklik ipinin, bulunduğu kısımdaki tekerleğin içinde kalması gerekir, buna dikkat ediniz. Birleştirdikten sonra pencerenizin dış cephede kalan tarafına bir şarjlı maktap yardımıyla 4 köşeden sinekliğinizi pencereyi ortalayarak monteleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha fazlası için montaj anında arayabilir ve canlı montaj desteği hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sosyal medyada bulunan “Fullsineklik – Sineklik Montajı” videomuzdan da yararlanabilirsiniz.

Sosyal medya adresimiz: https://www.instagram.com/fullsineklik/

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.